Z zazdrości zadał kilka ciosów nożem swojej partnerce

40-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego, po powrocie do domu, zadał kilka ciosów nożem swojej 35-letniej partnerce. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca uciekając zaatakował 86-letnią babcię kobiety zadając jej dwa ciosy nożem. Po kilku godzinach poszukiwań mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło późnym wieczorem 20 grudnia br. w Jedlinie Zdrój. 40-latek wrócił do domu pod wpływem alkoholu. Powiedział swojej 35-letniej partnerce, że ma dla niej niespodziankę. Wyciągnął nóż i zadał jej kilka ciosów w okolice klatki piersiowej i prawej ręki. Uciekając zaatakował 86-letnią babcię kobiety zadając jej dwa ciosy nożem, powodując powierzchowne rany lewego ramienia. Pokrzywdzone trafiły do szpitala, skąd po opatrzeniu wróciły do domu.

Policjanci natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Na miejsce została wysłana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia, a do działań został także włączony pies tropiący z przewodnikiem. Policjanci przesłuchali świadków oraz przyjęli zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wszystkie czynności były nadzorowane przez prokuratora.

Prowadząc intensywne czynności operacyjne mundurowi ustalili, że sprawca przebywa w jednym z mieszkań na terenie Jedliny Zdrój. Po kilku godzinach od zdarzenia mężczyzna została zatrzymany.

40-latek trafił do policyjnego aresztu. Śledczy pracujący na sprawą ustalili, że prawdopodobnym motywem działania sprawcy była zazdrość o partnerkę. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty  spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu oraz kierowania gróźb karalnych. Wałbrzyski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora i zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczny tymczasowy areszt. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Wałbrzyska. Więcej komunikatów w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment