XXIX Festiwal Kwiatów i Sztuki

Zakochaj się w książańskiej wiośnie! W tym roku zamek zamieni się w prawdziwy „Tajemniczy ogród”, gdzie zachwyci Was bogactwo natury. Będzie więcej bitew florystycznych i występów artystycznych, dziedziniec zapełni się od kwiatów i leśnych stworzeń. Spędźcie ten weekend majowy w Zamku Książ, najpiękniejszym miejscu na ziemi, i bawcie się z nami podczas XXIX Festiwalu Kwiatów i Sztuki!

Majowy „Festiwal Kwiatów i Sztuki” to święto wiosny, którą witamy w Książu naprawdę hucznie! Girlandy kwiatów, zachwycające aranżacje florystyczne, niesamowite występy artystyczne, pokazy i animacje, tańce dworskie oraz warsztaty formowania drzewek bonsai. Jakie atrakcje czekają na gości 29 edycji festiwalu?
Na Dziedzińcu Honorowym staną kilkumetrowe konstrukcje florystyczne wykonane przez samego Tomasza Kuczyńskiego, florystycznego Mistrza Polski oraz zdobywcy czwartego miejsca na Europa Cup 2016 w Genui (Mistrzostwa Europy we Florystyce). Cokolwiek „wyczaruje” ten mistrz florystyczny, z pewnością wzbudzi prawdziwy zachwyt.

Sztandarową atrakcją festiwalu są aranżacje florystyczne w zamkowych wnętrzach. Przez 4 dni, 30 utalentowanych florystów ze Stowarzyszenia Florystów Polskich będzie tworzyć niezwykłe kompozycje kwiatowe specjalnie dla gości wydarzenia. Tegorocznym motywem festiwalu został „Tajemniczy ogród” i właśnie on powstanie w książańskich salach. Przygotujcie się na aranżacje inspirowane naturą, śmiałe koncepcje i zaskakujące rozwiązania, zaobserwowane w przyrodzie. W tym roku dominować będą malownicze połączenia kolorystyczne, świeże pomysły, gra światła i cienia oraz efekt eksponujący bogactwo roślinnego świata. Poczujecie się tutaj, jak w angielskim ogrodzie, który „wyrośnie” na trzecim piętrze Zamku Książ.

Kto myśli, że florystyka jest spokojną dziedziną sztuki, musi zobaczyć „Bitwy florystyczne”, które w tym roku będą się odbywać aż trzy razy dziennie! Dwie drużyny, rywalizacja, adrenalina i różne kategorie tematyczne to nasz przepis na prawdziwe show. Publiczność oklaskami wybierze zwycięzcę! Dostarczymy Wam emocji, inspiracji i… zabawy!

Więcej informacji na oficjalnej stronie Zamku Książ.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment