Wypadek na Przełęczy Kowarskiej

Do poważnego w skutkach wypadku doszło dziś (niedziela, 26 czerwca) na drodze wojewódzkiej 367 (Przełęcz Kowarska).

13 osób poszkodowanych, w tym dwie ciężko ranne transportowane przez śmigłowce, to bilans niebezpiecznego wypadku drogowego, który miał miejsce w niedzielne popołudnie w okolicy Ogorzelca (gm. Kamienna Góra). Autobus wycieczkowy z nieustalonej przyczyny zjechał z drogi i uderzył w drzewo, a na jego tył najechał samochód osobowy.

Autokarem podróżowało 26 osób dorosłych. 13 z nich zostało rannych, z czego dwie na tyle poważnie, że wezwano śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dzięki sprawnej akcji ratowniczej pozostałe osoby zostały przewiezione niezwłocznie do szpitali w Kamiennej Górze oraz w Wałbrzychu. Na szczęście w pojeździe osobowym, którym poruszało się 5 osób, w tym 3 dzieci, nie było rannych. Z uzyskanych informacji obecnie wynika, że życiu osób poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że kierujący autobusem 53-latek z powiatu radomskiego był trzeźwy, narkotester również nie wykazał obecności innych środków w jego ślinie. Mężczyzna był w szoku, nie wiedział, w jaki sposób doszło do zdarzenia.

Czynności procesowe wykonywane przez funkcjonariuszy trwały do późnych godzin wieczornych. Przyczynę tego niebezpiecznego wypadku wyjaśni dalsze postępowanie.

Wyznaczony początkowo objazd przez Miszkowice/Jarkowice, był wykorzystany tylko kilkanaście minut. Droga była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin z uwagi na kolejny wypadek, który miał miejsce w kierunku Kowar (pow. karkonoski).

Komunikat policji
Share

Zobacz inne

Leave a Comment