Wykradł byłemu pracodawcy ciągnik i wybrał się na przejażdżkę

Wykradł z terenu jednego z działających na terenie Wałbrzycha przedsiębiorstw ciągnik rolniczy, wjechał do pobliskiego parku i uderzył w drzewo. Policjanci drugiego komisariatu szybko ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazało się, że 34-letni wałbrzyszanin to były pracownik firmy.

Mieszkaniec Wałbrzycha postanowił odgryźć się na pracodawcy i pod koniec sierpnia wszedł na teren przedsiębiorstwa, odpalił silnik ciągnika rolniczego i wyjechał na drogę. Przygoda mężczyzny z jazdą zakończyła się już kilkudziesięciu sekundach. Sprawca w parku przy ul. Jordana uderzył w drzewo powodując straty w kwocie 1 tysiąca złotych, a następnie uciekł. Przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności pozwoliły na ustalenie podejrzewanego o zabór i krótkotrwałe użycie pojazdu 34-latka.  Odzyskany pojazd trafił natomiast do właściciela.

Były pracownik został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia przestępstwa. Wałbrzyszanin stanie teraz przed sądem. Grozi mu grozi kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator Rejonowy w Wałbrzychu zastosował w stosunku do mieszkańca naszego miasta środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz