Wykorzystał okazję i ukradł torebkę

Kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat grozić może mężczyźnie, który ukradł torebkę pozostawioną na chwilę przez pokrzywdzoną w wózku dziecięcym na klatce schodowej. Jego łupem padły dokumenty, karty płatnicze, pieniądze oraz inne drobne rzeczy. Łączne straty pokrzywdzona oszacowała na blisko 3000 zł. Ponadto mężczyzna kilka razy posłużył się skradzioną kartą płatniczą.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 21-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 26 lutego br.  na klace schodowej, w jednym z budynków w Jeleniej Górze. Pokrzywdzona wchodząc do mieszkania wraz z dzieckiem pozostawiała przed wejściem wózek, w którym była torebka. Kiedy kobieta na chwilę oddaliła się, mężczyzna  wykorzystał okazję i ukradł jej torebkę. Jego łupem padły dokumenty, karty płatnicze, pieniądze  oraz inne drobne przedmioty. Wartość poniesionych strat pokrzywdzona oszacowała na blisko 3000 zł.

Kiedy jeleniogórzanka zorientowała się, że padła ofiarą kradzieży, powiadomiła Policję. Funkcjonariusze w oparciu o uzyskane informacje oraz na podstawie analizy z nagrań z kamer monitoringu ustalili i wytypowali 21-latka jako podejrzewanego o ten czyn. Policjanci znali mężczyznę, gdyż wcześniej zatrzymywali go za podobne przestępstwa.

Okazało się, że mężczyzna również kilka razy posłużył się skradzioną kartą płatniczą płacąc lub usiłując zapłacić nią za zakupy. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment