Wręczył korzyść majątkową funkcjonariuszom

Kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności grozi 62 – letniemu mężczyźnie, który w trakcie kontroli drogowej wręczył łapówkę funkcjonariuszom Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. W ten sposób chciał nakłonić policjantów do odstąpienia od dalszych czynności służbowych, po tym jak został zatrzymany do kontroli drogowej.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Kamiennej Góry zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu osobowego marki Opel. Pojazdem drogami Gminy Marciszów przemieszczał się 62 – letni mieszkaniec Jeleniej Góry. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem drogowym. W trakcie wykonywanych czynności służbowych przez policjantów kierowca opla zaproponował funkcjonariuszom odstąpienie od dalszych czynności w zamian za udzielenie korzyści majątkowej i wręczył im pieniądze w formie obcej waluty. Policjanci oświadczyli mężczyźnie, że popełnia przestępstwo polegające wręczeniu funkcjonariuszom publicznym korzyści majątkowej.

Zgodnie z obowiązującą procedurą zatrzymali mężczyznę i o wszystkim powiadomili dyżurnego jednostki. Sprawca został przetransportowany do jednostki Policji, jak również prokuratury Rejonowej w Kamiennej Górze gdzie usłyszał zarzut zarzut udzielenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom Policji za odstąpienie od czynności służbowych. Przyznał się do przedstawionego mu zarzutu za co grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment