Włamał się do komórki. Rozpoznany przez pokrzywdzonego został zatrzymany

21-letni mieszkaniec Wałbrzycha został zatrzymany w miniony poniedziałek przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i odpowie za włamanie do jednej z komórek znajdujących się na terenie Wałbrzycha. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ukradł z pomieszczenia narzędzia i elektronarzędzia.

12 kwietnia bm. około godziny 17:00 policjanci pełniący służbę w rejonie wałbrzyskiej dzielnicy Podgórze otrzymali zgłoszenie od mężczyzny mieszkającego przy ul. Niepodległości o popełnieniu przestępstwa na jego szkodę. 36-letni wałbrzyszanin oświadczył funkcjonariuszom, że sprawca po zerwaniu kłódki od drzwi wejściowych komórki na strychu, ukradł z niej dwie szlifierki kątowe, młotowiertarkę oraz klucze nasadowe o łącznej wartości 1800 złotych. Pokrzywdzony przekazał policjantom także informację o tym kogo podejrzewa o dokonanie kradzieży z włamaniem.

Funkcjonariusze prewencji bezpośrednio po otrzymaniu informacji ustalili miejsce i zatrzymali sprawcę przestępstwa. To 21-letni mieszkaniec tej samej ulicy. Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia czynu i stanie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment