Wjechał w budynek

Około północy z soboty na niedzielę policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz Komisariatu Policji w Lubawce, zostali zadysponowani do zdarzenia drogowego przy ul. Nadbrzeżnej w Lubawce.

Jak się okazało, kierujący pojazdem osobowym mężczyzna wjechał w budynek, a następnie się oddalił przed przyjazdem służb ratowniczych.

Policjanci Komisariatu Policji w Lubawce rozpoznali samochód, którym poruszał się sprawca, ponieważ kilka tygodni wcześniej mieli z nim do czynienia. Wiedzieli, że 40-latek z powiatu kamiennogórskiego posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Mając na uwadze posiadane informacje, rozpoczęli poszukiwania mężczyzny.

Działania policjantów Komisariatu Policji w Lubawce doprowadziły do zatrzymania 40-latka w innym pojeździe, w którym był pasażerem. Próbował jeszcze wmówić policjantom, że tę noc spędzał z kolegami z samochodu, jednak mężczyźni zdecydowanie zaprzeczyli tej historii.

Jak się okazało, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu.

Trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie po wytrzeźwieniu przeprowadzone zostaną z nim czynności oraz przedstawione zarzuty.

Duże brawa należą się również świadkom, którzy nie zawahali się i zgłosili zastaną sytuację na drodze.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne