Wielki Odpust Krzeszowski

W dniu 15 sierpnia 2019 roku przypada święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Wielki Odpust Krzeszowski. To nie tylko największe wydarzenie organizowane w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, ale także największe tego typu wydarzenie w całej Diecezji Legnickiej.

Wielki Odpust Krzeszowski kojarzy się nam przede wszystkim z dniem 15 sierpnia – czyli dniem kulminacyjnym, kiedy odbywa się główna suma odpustowa oraz towarzyszący jej festyn. Główna uroczystość zaczęła się o godz. 12:00 w Bazylice Mniejszej w Krzeszowie. Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp ordynariusz Diecezji Legnickiej – ks. prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski. W wydarzeniu uczestniczyli również m.in. wiceminister edukacji Marzena Machałek, starosta Jarosław Gęborys i wiceburmistrz Adam Blicharski.

Po zakończeniu uroczystości, procesja z Obrazem Łaskawej Pani przeszła po Placu Klasztornym, następnie rozpoczęto festyn, któremu towarzyszą koncerty, zabawa fantowa, kiermasz rękodzieła, oraz wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Przypominamy, że Wielki Odpust Krzeszowski nie jest wydarzeniem jednodniowym. Obchody rozpoczęto już 13 kwietnia, gdzie grupa wiernych uczestniczyła w Drodze Krzyżowej po Kalwarii Krzeszowskiej. Reportaż dostępny tutaj.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Wielki Odpust Krzeszowski”

  1. […] 2019 Najnowsze artykułyWielki Odpust Krzeszowski – Rozmowa z Edytą WyrostekWielki Odpust KrzeszowskiWzmożone działania kontrolne – Komunikat PolicjiNowa atrakcja naszego regionuGodzina “W” […]

Leave a Comment