Wiceminister Marzena Machałek w kamiennogórskim szpitalu

W dniu 3 czerwca 2019 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem wiceminister edukacji Marzeną Machałek i starostą Jarosławem Gęborysem.

Konferencja była poświęcona aktualnej sytuacji w służbie zdrowia, zwłaszcza w kamiennogórskim szpitalu. Podczas konferencji wiceminister zwróciła się do mieszkańców, którzy są mocno zaniepokojeni sytuacją kamiennogórskiego szpitala i zapewniła, że szpital wraca już do normalnego funkcjonowania. Wiceminister stwierdziła, że szpital kamiennogórski funkcjonuje dobrze i nie jest zagrożony z przyczyn finansowych i złego funkcjonowania. W szpitalu wystąpił problem kadrowy, z którym boryka się również bardzo wiele jednostek w kraju.

Wiceminister apelowała, aby z tego problemu nie robić polityki i nie tworzyć wrażenia, że kamiennogórski szpital upada. Zła opinia może przyczynić się do jeszcze większych problemów. Problemy są i będą w służbie zdrowia i trzeba je będzie rozwiązywać ale nie wolno tworzyć atmosfery grozy.

Wiceminister zapewniła, że nie ma najmniejszych wątpliwości, że kamiennogórski szpital funkcjonuje dobrze i powinien funkcjonować. Nie ma żadnych planów aby go likwidować.

Kamienna Góra w związku z inwestycją w drogę S3 będzie się rozwijać, a szpital jest bardzo potrzebny geograficznie. Wiceminister stwierdziła, że jest w stałym kontakcie z osobami decyzyjnymi i mogącymi wspierać szpital.

Po konferencji wiceminister ze starostą udali się do szpitala na rozmowę z prezes Panią Barbarą Kosak.

Relacja z wizyty dostępna tylko na naszym portalu.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Wiceminister Marzena Machałek w kamiennogórskim szpitalu”

Leave a Comment