Vader w Świdnicy

Miłośników mocnego grania informujemy, iż dnia 10 marca w świdnickim Klubie Bolko (Rynek 43) odbędzie się koncert grupy Vader.

Marcowy koncert w Klubie Bolko będzie okazją do świętowania 25-lecia pierwszej płyty zespołu “Ultimate Incantation”, którą zespół odegra w całości.
Przypominamy, iż wydana w 1992 roku “Ultimate Incantation” była pierwszym w historii pełnowymiarowym materiałem wydanym na Zachodzie przez polską hordę i to nie przez byle kogo, tylko ówczesną potęgę ekstremalnego metalu Earache Rec. Nagrywali dla nich Entombed, Carcass, Bolt Thrower i inni tytani lat 90. Pojawienie się w tym gronie grupy Vader było wydarzeniem epokowym.

Vader to obok Behemoth najbardziej zasłużona na świecie polska kapela metalowa. Zespół z Olsztyna przeciera death metalowe szlaki od głębokich lat 80. Sprzedał tysiące płyt, zagrał koncerty na każdym skrawku naszego globu, a ich wydawnictwa oferuje każdy szanujący się sklep muzyczny.

Zespół Vader już gości na naszym portalu. W 2015 roku odbył się jego koncert również w Świdnicy. Wówczas towarzyszyły wydarzeniu protesty ordynariusza diecezji świdnickiej. W klubie, gdzie miał zagrać Vader została nawet rozsypana sól egzorcyzmowana, a wieczorem w świdnickim Kościele św. Krzyża odbyło się czuwanie modlitewne. Na nic się zdały protesty, wszystkie bilety zostały wówczas wyprzedane. Nasza relacja dostępna tutaj.

Niebawem podamy więcej informacji o cenach biletów na marcowy koncert w Świdnicy.

Koncert – VaderShare

Zobacz inne

Leave a Comment