Uderzył łokciem w twarz, odprowadził do taksówki, przywłaszczył portfel

Zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji II w Wałbrzychu 34-latek odpowie za uderzenie 39-latka łokciem w twarz, a następnie przywłaszczenie zgubionego przez mężczyznę portfela. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Do zdarzenia doszło 24 marca br. przy jednym ze sklepów nocnych przy ul. 11 listopada  w Wałbrzychu. Pomiędzy dwójką przypadkowych mężczyzn czekających w kolejce doszło do utarczki słownej, która następnie przeniosła się w podwórko, a ostatecznie zakończyła aktem agresji ze strony jednego z uczestników. Napastnik łokciem uderzył w twarz 39-latka. Powalony na ziemię mężczyzna nie był w stanie wstać, a dodatkowo zgubił portfel z pieniędzmi. Kiedy sprawca zdał sobie sprawę co zrobił, odprowadził pokrzywdzonego na taksówkę, jednak chwilę później wrócił po portfel i przywłaszczył 700 złotych.

Policjanci drugiego komisariatu po otrzymaniu informacji o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwania podejrzewanego o ten czyn mężczyzny. Funkcjonariusze w toku wykonanych czynności operacyjnych ustalili, że za przestępstwem stoi 34-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna został zatrzymany w poprzednią środę wieczorem w miejscu zamieszkania przy ul. Chrobrego w Wałbrzychu. Wałbrzyszanin odpowie teraz przed sądem za naruszenie czynności narządów ciała poniżej 7 dni oraz za przywłaszczenie mienia, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment