Tymczasowy areszt dla sprawców rozboju

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch oraz trzech miesięcy zastosował Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w stosunku do dwóch sprawców rozboju, do którego doszło pod koniec maja tego roku przy ul. Wrocławskiej w dzielnicy Szczawienko. Działania operacyjne przeprowadzone przez wałbrzyskich policjantów doprowadziły do wytypowania i zatrzymania obu podejrzanych. 31-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego wpadł w ręce funkcjonariuszy kilka dni po zdarzeniu, a drugi z mężczyzn – 25-letni wałbrzyszanin – w minioną niedzielę.

Poinformowani o rozboju wałbrzyscy policjanci 26 maja tego roku niezwłocznie udali się na ul. Wrocławską w Wałbrzychu i ustalili, że dwóch przestępców w rejonie stacji benzynowej doprowadziło do stanu bezbronności dwoje pokrzywdzonych, a następnie ukradło mężczyźnie saszetkę z dokumentami oraz telefonem komórkowym.

Przeprowadzone na miejscu zdarzenia czynności procesowe, a następnie działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania przez funkcjonariuszy pierwszego ze sprawców – 31-latka, który trafił w ręce policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 4 czerwca tego roku. Drugi z podejrzewanych o ten czyn mężczyzn – 25-latek – dzięki dalszym działaniom operacyjnym został natomiast zatrzymany przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji I w Wałbrzychu w minioną niedzielę w godzinach wieczornych w dzielnicy Podzamcze. Obaj podejrzani stwierdzili, że w momencie zdarzenia znajdowali się w stanie nietrzeźwości.

Decyzją sądu starszy ze sprawców trafił do aresztu na trzy miesiące, a jego młodszy kolega został tymczasowo aresztowany dwa miesiące. Obaj odpowiedzą za rozbój. Teraz mężczyźni mogą spędzić za kratami więzienia nawet 12 lat. W toku wykonanych czynności policjanci odzyskali skradzione mienie.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment