Trzech Króli w Lubawce

W dniu 6 stycznia 2019 roku przypada święto Objawienia Pańskiego, potocznie zwane Trzech Króli. W całej Polsce dzień Objawienia Pańskiego świętowany jest przez Orszak Trzech Króli, uliczną paradę w której trzej królowie jadą na koniach ulicami miasta.

Mieszkańcy Lubawki po raz kolejny wzięli udział w tym przedstawieniu Jasełek wystawianym w przestrzeni publicznej. Orszak przy akompaniamencie Orkiestry Dętej wyruszył o godz. 12:00 spod kościoła pw. św. Anny i przeszedł ulicami do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP na uroczystą Mszę Świętą.

Mimo mrozu w procesji uczestniczyło wiele osób, którym rozdawane były śpiewniki z kolędami i papierowe korony. Trzech Królów symbolizujących trzy kontynenty: Azję, Europę i Afrykę, przedstawiały dzieci na kucykach.

W tym roku świętowało aż 751 miejscowości w Polsce oraz 22 za granicą (w 13 państwach). W ubiegłym roku, w kraju, były to 644 miejscowości. Z okazji 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki do Polski Jana Pawła II, przejście odbyło się pod hasłem „Odnowi oblicze ziemi”. W orszakowym scenariuszu znalazło się wiele odniesień do nauczania Ojca Świętego.

Share

Zobacz inne

2 Thoughts to “Trzech Króli w Lubawce”

  1. […] relacja z Orszaku Trzech Króli dostępna tutaj. Zapraszamy również do poniższej relacji […]

Leave a Comment