Terenowa lekcja przyrody w Szkółce Leśnej w Krzeszowie

Uczniowie klasy IIIa Szkoły Podstawowej nr 2 w Kamiennej Górze wybrali się w poniedziałek, 3 października na terenową lekcję przyrody do Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Kamienna Góra w Krzeszowie, aktywnie uczestnicząc w „Cyklu imprez turystyczno-krajoznawczych dla dzieci i młodzieży szkolnej z terenu Gminy Miejskiej Kamienna Góra” organizowanych przez Zarząd Oddziału Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych w Kamiennej Górze przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kamienna Góra.

Kamiennogórscy trzecioklasiści spotkali się z leśniczym Bartłomiejem Dymkiem, który zaprosił ich na przyrodniczy spacer do lasu. W trakcie spaceru leśnymi dróżkami wyszukiwali różne „jesienne dary natury” – ciekawe kolorowe liście, gałązki, owoce drzew, grzyby czy wrzosy i porosty, o których na bieżąco opowiadał im leśniczy. Bardzo ważnym elementem w trakcie leśnego spacery było wdrażanie ich do bezpiecznej wędrówki po lesie oraz prawidłowe udzielanie dorosłym informacji o miejscu pobytu w przypadku ewentualnego zgubienia się.

Po powrocie z przyrodniczego spaceru zostali zaproszeni do salki dydaktycznej. Zajęcia przyrodnicze pt. „Wrzesień rozpoczyna jesień” rozpoczęły wypowiedzi uczniów na pytanie prowadzącego zajęcia „Z czym kojarzy się jesień?”, a ich skojarzenia zostały spisane na tablicy oraz omówione przez leśniczego Bartłomieja Dymka.
Opiekunami uczestników terenowej lekcji przyrodniczej byli Karolina Janik – wychowawczyni klasy, Anna Olszewska – nauczyciel oraz Jerzy Rubach – Instruktor Ochrony Przyrody PTTK.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment