Szkolenie saperskie dla mieszkańców Antonówki

Patrol Rozminowania 23 Śląskiego Pułku Artylerii w Bolesławcu planuje wykonać szkolenie saperskie dla mieszkańców Antonówki.

Przypominamy, że na terenie Antonówki znajdowała się fabryka i magazyny amunicji. Na zalesione tereny żołnierze Armii Radzieckiej zwozili i unieszkodliwiali niewypały powojenne z Dolnego Śląska. Przez wiele lat mieszkańcy znajdują przedmioty niebezpieczne pochodzenia wojskowego z okresu II wojny światowej, a Ruski Las nigdy nie został w całości rozminowany.

Budowana ścieżka rowerowa biegnie przez las w Antonówce na odcinku 1300 metrów. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Antonówki i okolic zostanie zorganizowane szkolenie saperskie pod okiem st. chor. sztab. Radosława Mazura – Dowódcy Patrolu Rozminowania.

Szkolenie będzie miało na celu m.in. przekazanie mieszkańcom podstawowej wiedzy na temat przedmiotów niebezpiecznych i niewybuchów, jakie nadal znajdują się w Ruskim Lesie oraz uświadomienie zagrożenia jakie niesie za sobą nieumiejętne obchodzenie się z tego typu przedmiotami.

O ustaleniu dokładnej daty szkolenia poinformujemy na naszym portalu.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment