Srebrne medalistki z MKS Chełmsko Śląskie

W sobotę, 16 marca 2024 roku odbył się Finał Wojewódzki halowej piłki nożnej dziewcząt w ramach XXV Dolnośląskich Igrzysk LZS.

Ogromny sukces odniosły dziewczęta MKS Chełmsko Śląskie, które zdobyły srebrne medale i tytuły wicemistrzyń Dolnego Śląska.

W finale wojewódzkim zagrało sześć najlepszych drużyn finałów strefowych. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Młode piłkarki MKS zremisowały 1:1 z faworytem turnieju drużyną Polonii Świdnica, wygrały po 2:0 z SP Milicz i ZSP Ścinawka Średnia, 5:0 z ULKS Bystrzyca, a w ostatnim meczu zremisowały 0:0 z MKS Korona Czernina.

Tytuł mistrzowski zdobyły piłkarki ze Świdnicy (13 pkt), drugie miejsce i srebrne medale dla MKS Chełmsko Śląskie (11 pkt) a brązowe medale zdobyły piłkarki MKS Korona Czernina (10 pkt).

Srebrne medalistki zagrały w składzie: O. Niska, O. Komorowska, V. Tokarska, K. Soboń, A. Matusik, M. Chabior, M. Pasierb, A. Kasprzyk i A. Ogorzałek. Trenerem drużyny jest Mariusz Zbrzyzny.