Sprawca licznych kradzieży zatrzymany

Kamiennogórscy kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi na terenie jednej z miejscowości w Gminie Marciszów. Sprawcą okazał się mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego. Wartość strat została oszacowana na ponad 3 tysiące złotych.

Sprawa miała swój początek w grudniu ubiegłego roku, kiedy po raz pierwszy 42-latek dokonał kradzieży, celem przywłaszczenia 14 sztuk królików o wartości 540 złotych, na terenie jednej z posesji w gminie Marciszów. W trakcie wykonywanych czynności mężczyźnie udowodniono również dwa włamania do garażu, znajdującego się na terenie miejscowości Marciszów. Sprawca przedostał się do wnętrza garażu za pomocą oryginalnego klucza, który uprzednio skradł z mieszkania pokrzywdzonego. Łupem mężczyzny padła piła i kosa spalinowa o łącznej wartości 1700 złotych. Sprawca dopuścił się również kradzieży pieniędzy w kwocie 1000 złotych, których zaboru dokonał przebywając w mieszkaniu pokrzywdzonego.

Zaangażowanie i sprawna praca operacyjna funkcjonariuszy wydziału kryminalnego, doprowadziła do udowodnienia sprawcy zarzucanych mu czynów oraz odzyskania części skradzionego mienia. Mężczyzna usłyszał łącznie 4 zarzuty, do których przyznał się w całości. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Źródło:
asp. szt. Marta Nieć Wierzbicka
KPP Kamienna Góra

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Zdjęcie ilustracyjne

Zobacz inne

Leave a Comment