Spotkanie z Łukaszem Kazkiem w Kamiennej Górze

W Sudeckiej Informacji Turystycznej w Kamiennej Górze odbyło się dzisiaj (czwartek, 5 maja) spotkanie z Łukaszem Kazkiem, dziennikarzem, autorem książek, pasjonatem i popularyzatorem historii.

Łukasz Kazek jest także prowadzącym i narratorem programów telewizyjnych i seriali dokumentalnych, m.in. Kwatery Hitlera (prod. Discovery Channel), Na tropie Złotego Pociągu (reż. Krzysztof Dzięciołowski, prod. Canal+ Discovery), a także konsultantem programu Skarby III Rzeszy (prod. Polsat Play) realizowanego i prowadzonego przez Bogusława Wołoszańskiego. Od dwóch lat także youtuber, współtworzący wspólnie z przyjaciółmi popularny kanał o tematyce historycznej oraz urban exploration pt. History Hiking.

Podczas spotkania w SIT nie zabrakło hipnotyzujących historii z czasów II wojny światowej i ludzkich dramatów, które z zachwytem wysłuchali obecni na spotkaniu. Nie zabrakło również historii Karla von Zedlitza, pruskiego ministra, który w 1788 roku wprowadził dzisiejszą maturę jako egzamin dla absolwentów szkół średnich, a którego zmumifikowane ciało spoczywające w krypcie kościoła św. Jadwigi w Walimiu pod Wałbrzychem odnalazł ten popularyzator historii. Obecni na spotkaniu słuchacze mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć nigdzie niepublikowane zdjęcie zmumifikowanego Karla von Zedlitza, zmarłego w 1793 roku barona, które Łukasz Kazek przechowuje jedynie w swoim telefonie komórkowym.

Spotkanie z gościem prowadził Krzysztof Wojtas.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment