Spotkanie mieszkańców powiatu kamiennogórskiego z Markiem Materkiem

W sali widowiskowej kamiennogórskiego Centrum Kultury odbyło się dziś (piątek, 17 lutego) spotkanie mieszkańców powiatu kamiennogórskiego z Markiem Materkiem, prezydentem Starachowic i liderem Ruchu Marka Materka. Tematami spotkania były m.in. samorządy w dobie kryzysu energetycznego na przykładzie miasta Starachowice, reforma edukacji i służba zdrowia.

Przypominamy, że Marek Materek to lider młodego pokolenia. Wygrywając wybory w 2014 roku, przeszedł do historii jako najmłodszy prezydent miasta w Polsce (miał wówczas 25 lat). Wybory wygrał ponownie w 2018 roku, uzyskując poparcie przeszło 84,4% głosujących.

Na oficjalnej stronie Ruchu Marka Materka możemy przeczytać, że to dobrowolne zrzeszenie osób, którym zależy na rozwoju społeczności lokalnych w Polsce. Idea stworzenia Ruchu wyszła od mieszkanek i mieszkańców regionu świętokrzyskiego. Ruch podejmuje współpracę ponad podziałami ze środowiskami samorządowymi i liderami społecznymi z całej Polski, a w centrum uwagi są sprawy bliskie obywatelom.

Spotkanie z mieszkańcami

Posłuchaj transmisji z początku spotkania

Liderem Ruchu Marka Materka w powiecie kamiennogórskim jest Patryk Straus, wójt gminy Kamienna Góra.

– Marka poznałem kilka lat temu na Kongresie Młodego Samorządu w Dusznikach-Zdroju. Łączy nas otwarte, odważne i odpowiedzialne podejście do samorządu. Takich ludzi, młodych, ambitnych i doświadczonych w samorządzie, jest więcej! To wspaniałe, że w końcu łączą siły, aby pokazać swoją, pozytywną wizję Polski. Ruch Marka Materka to realna i bardzo atrakcyjna alternatywa na polskiej scenie politycznej – mówi wójt Patryk Straus.

Już niebawem Ruch, który obecnie jest stowarzyszeniem, stanie się nową partią polityczną, a wielkimi ambicjami jest start w najbliższych wyborach parlamentarnych.

– To my samorządowcy codziennie stajemy przed wyzwaniami, którym za każdym razem udaje nam się podołać. To my stajemy przed ludźmi w sytuacjach kryzysowych, to my rozdawaliśmy maseczki w pandemii czy koce dla kobiet z dziećmi z Ukrainy, tuż po wybuchu wojny. To my przypominamy, jak ważne są wartości. Samorządowcy są grupą kompetentnych, doświadczonych osób. Jesteśmy jako środowisko gotowi wziąć odpowiedzialność za Polskę. To samorządowcy od zawsze szukają tego, co łączy, a nie dzieli. Bo przecież wszyscy mieszkamy w jednym mieście. Mieście, które nazywa się Polska!” – mówił prezydent Marek Materek, lider Ruchu.

Zobacz inne

Leave a Comment