Spotkanie funkcjonariuszy na Zlocie Krasnali w Gorzeszowie

W sobotę 27 lipca br. dzieci z powiatu kamiennogórskiego jak również z całej Polski uczestniczyły w plenerowej imprezie będącej tzw. Zlotem Krasnali, organizowanej jak co roku przez Urząd Gminy Kamienna Góra oraz Sołectwo Gorzeszów. Tradycyjnie do udziału w imprezie zostali zaproszeni kamiennogórscy policjanci, przedstawiciele innych urzędów. Na uczestników spotkania biorących udział w licznych konkursach czekały atrakcyjne nagrody.

27 lipca br. kamiennogórscy policjanci we współpracy z przedstawicielami Urzędu Gminy Kamienna Góra w trakcie trwania kolejnego Zlotu Krasnali w Gorzeszowie wystawili swoje stanowisko. Funkcjonariusze wszystkim zebranym na leśnej polanie opowiadali o niebezpieczeństwach jakie mogą pojawić się w czasie wakacji, jak też podczas Ostrzegali uczestników festynu przed ewentualnym zażywaniem narkotyków, dopalaczy i alkoholu.

Przypomniano dzieciom i młodzieży o niebezpieczeństwach z jakimi mogą się zetknąć w czasie letniego wypoczynku na drodze, w miejscu zamieszkania, nad wodą oraz w trakcie podróży oraz jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. Na powyższą okoliczność rozdawano odblaski, ulotki dotyczące bezpieczeństwa oraz informacyjne dotyczące prewencji z zakresu trzeźwości kierujących pojazdami, bezpieczeństwa seniorów – sposobów oszustw na wnuczka itd.

Dużym zainteresowaniem i ogromnym zaskoczeniem wśród najmłodszych cieszyła się wizyta Komisarza Lwa, z którym uczestnicy festynu robili pamiątkowe zdjęcia. Można było również wsiąść do radiowozu i zobaczyć sprzęt służbowy policjantów albo otrzymać kolorowankę dotycząca bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment