Siatkarskie wakacje w Wałczu

Dwudziestoczteroosobowa grupa młodzieży ze szkółki siatkarskiej AMS „MINI VOLLEY” obozowała w Wałczu podczas Siatkarskich Wakacji z Fundacją Małgorzaty Glinki. Dzieci i młodzież ćwiczyła pod okiem trenera Marcina Bieńkowskiego i Daniela Gontko, doskonaląc technikę i taktykę gry. Każdego dnia rozgrywana była liga z innymi uczestnikami campu. Obóz siatkarski dla dzieci stanowił połączenie elementów aktywnego wypoczynku oraz rywalizacji sportowej. Podczas pobytu rozegrany został dwudniowy turniej, podczas którego nasi zawodnicy zdominowali rozgrywki. Wygraliśmy w kategorii „dwójek” i „czwórek”, a w kat. „trójek” zajęliśmy III miejsce. W turnieju brały udział ekipy takie jak: Szczecin, Płock, Koszalin, Nowy Dwór Mazowiecki, Goleniów, Lębork, Krzywiń. Po treningach dzieci regenerowały swoje siły plażując w pięknych okolicznościach przyrody- nad jeziorem Raduń.  Organizator zapewnił szereg atrakcji, w tym między innymi, wycieczki: do największego w Polsce parku linowego w Rudnicy oraz spływ kajakowy rzeką Piławą Szwecja- Czechyń. Podczas pobytu uczestniczyliśmy w spotkaniu z gwiazdą polskiej siatkówki- Małgorzatą Glinką, która poprowadziła trening.

Kto był – ma co wspominać, a kto nie był – niech żałuje. Zawodnicy i trenerzy spędzili ze sobą dużo czasu, lepiej się poznali i zbudowali nie tylko formę na nadchodzący sezon, ale i relacje trener -zawodnik. Wszyscy ciężko pracowali, co zapewne zaprocentuje już jesienią.

Z oferowanych możliwości aktywnego wypoczynku, dzieci nie tylko odpoczywają, ale uczą się samodzielności, rozwijają swoją sprawność fizyczną, poznają nowe formy aktywności w czasie wolnym, regenerują siły w zdrowotnych klimatach, nawiązują relacje z rówieśnikami, edukują się poprzez zabawę oraz poznają nowe miejsca i związane z nimi ciekawostki.

Fotorelacja dostępna na fanpage facebook’owym Akademia Młodego Sportowca MINI VOLLEY.

Uczestnicy dziękują Fundacji Małgorzaty Glinki za wsparcie i UKS Volley Wałcz za udany pobyt.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz