Ścieżka w Obłokach – Sky Walk

Prezentujemy Ścieżkę w Obłokach – Sky Walk. To drugi z obiektów turystycznych znajdujący się w czeskim ośrodku Dolní Morava, obok prezentowanego wcześniej Sky Bridge 721, najdłuższego mostu wiszącego na świecie dla pieszych, którego galeria znajduje się tutaj. Te dwa atrakcyjne obiekty turystyczne znajdują się w Czechach, około 120 km od Kamiennej Góry.

Przypominamy, że opisy ciekawych miejsc i obiektów prezentujemy w kategorii Region.

Na turystów odwiedzających czeską Ścieżkę w Obłokach czeka kilka pełnych adrenaliny atrakcji np. odpoczynkowa sieć, tzw. kropla, zjeżdżalnia czy rękaw.

Rękaw to atrakcja zbudowana z gęstej sieci, przez którą przechodzi się z jednego piętra kładki, na drugie. Kropla znajduje się na samym szczycie ścieżki. To sieć rozciągnięta na wysokości 50 m, a stojąc na niej, można zobaczyć, co znajduje się pod nogami. Najodważniejsi mogą skorzystać ze stumetrowej zjeżdżalni z okienkami i kilkoma pochyłymi zakrętami.

Z samego szczytu ścieżki rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na cały Masyw Śnieżniku z malowniczą doliną rzeki Moravy, w oddali dostrzec można główne pasmo Jesioników, Suchý vrch i Karkonosze.

Przypominamy, że bliźniacza wieża znajduje się również w Polsce, w miejscowości Świeradów-Zdrój. Obiekt prezentowaliśmy na naszym portalu tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment