Rozboje w Wałbrzychu oraz Czarnym Borze

Do dwóch rozbojów doszło w nocy z piątku na sobotę w Wałbrzychu oraz Czarnym Borze. W obu przypadkach bezpośrednio po zgłoszeniach sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów. Trzem mężczyznom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 12. Jeden z nich decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 19 kwietnia bm. około godziny 23:00. Policjanci pierwszego komisariatu ustalili, że 43-latek zaczepił swoją byłą partnerkę, uderzył ją w twarz oraz odepchnął, a następnie ukradł pieniądze w kwocie 100 złotych oraz zapalniczkę. Przeprowadzone przez funkcjonariusze działania doprowadziły do zatrzymania mężczyzny jeszcze tej samej nocy. Okazało się, że mieszkaniec Wałbrzycha był poszukiwany do osadzenia w zakładzie karnym na okres 1 roku  za pobicie i groźby karalne i po czynnościach procesowych trafił bezpośrednio do Aresztu Śledczego w Świdnicy.

Kilka godzin później – 20 kwietnia bm. około godziny 2:00 – tym razem policjanci z Boguszowa-Gorc otrzymali zgłoszenie o rozboju dokonanym w Czarnym Borze przy ul. Cmentarnej. Pokrzywdzony oświadczył, iż dwóch znanych mu mężczyzn uderzając pięściami w twarz doprowadziło go do stanu bezbronności, a następnie ukradło dokumenty, telefon komórkowy oraz głośnik bezprzewodowy powodując straty w kwocie ponad 450 złotych. I w tym przypadku przeprowadzone przez funkcjonariuszy działania przyniosły efekt w postaci zatrzymania obu sprawców – w wieku 19 i 20 lat – bezpośrednio po zgłoszeniu w ich miejscach zamieszkania.

W stosunku do 20-latka Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Prokurator zdecydował natomiast, że 19-latek zostanie objęty dozorem policyjnym. Podczas dalszych czynności operacyjnych funkcjonariusze odzyskali skradzione przez młodocianych przestępców mienie.

Źródło: Policja Wałbrzych

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz również

Dodaj komentarz