Renowacja kapliczki dobiega końca

Po wykonanym podłożu z betonu, pierwszy element odrestaurowanej kapliczki z Czadrowa (gm. Kamienna Góra) wrócił na swoje miejsce. Dzisiaj (sobota, 14 sierpnia) przetransportowano z zakładu konserwatorskiego podstawę, na której w przyszłym tygodniu zostanie zamontowany kolejny element obiektu.  Przypominamy, że obiekt znajdujący się niedaleko Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji był przekrzywiony i nie miał stabilnego podłoża. Dodatkowo wiele lat wcześniej został przewrócony przez szabrowników, którzy szukali kosztowności. Po tym incydencie obiekt został niewłaściwie zespolony z podstawą.

Kapliczka w miejscowości Czadrów postawiona została na pochówku ofiar epidemii cholery, do której doszło w latach 1831-1832. Została poddana renowacji w warsztacie konserwatorskim „Renowacja Zabytków Grzegorz Mikołajczyk”.

UWAGA! ZABRANIA SIĘ MALOWANIA ODRESTAUROWANEGO ZABYTKU FARBAMI OLEJNYMI POD GROŹBĄ DOTKLIWEJ KARY FINANSOWEJ!!!

Cały proces renowacji kapliczki jest prezentowany m.in. na specjalnie utworzonej stronie internetowej pod adresem czadrowskakapliczka.wordpress com.

Przypominamy, że w miejscowości Czadrów jest to kolejny obiekt sakralny poddany renowacji. Jak przebiegał proces renowacji figury świętego Jana Nepomucena, można obejrzeć pod adresem czadrowskinepomuk.wordpress.com.

Share

Zobacz również

Leave a Reply