Reaktywacja Kinoteatru Zdrowie

Już 29 kwietnia 2017 roku w Sokołowsku seanse filmowe i dyskusje o kinie staną się stałą częścią sokołowskiego repertuaru kulturalnych wydarzeń. Reaktywowany Kinoteatr ZDROWIE będzie trzynastym kinem należącym do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych na Dolnym Śląsku, stawiając tym samym Sokołowsko w jednym szeregu z Wrocławiem, Wałbrzychem, Lubinem czy Złotoryją.

Przypominamy, iż to właśnie w Sokołowsku odbywa się regularnie największe kulturalne wydarzenie kina w naszym regionie – Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski. W niezwykłej atmosferze spotykają się tam filmowcy, współpracownicy, przyjaciele, rodzina Krzysztofa Kieślowskiego i pasjonaci jego twórczości. Podczas tej kilkudniowej imprezy odbywają się spektakle, projekcje filmów i panele dyskusyjne z udziałem przyjaciół reżysera oraz gości specjalnych.
Portal czadrow.pl uczestniczy w tym wydarzeniu od 2013 roku. Nasze relacje z festiwalu Hommage à Kieślowski dostępne tutaj.

Widzowie nowego studyjnego kina repertuarowego w Kinoteatrze ZDROWIE w Sokołowsku już niebawem będą mieli możliwość spotykania się w niezwykłej architekturze nawiązującą do tradycji XIX wieku. Scena z orkiestronem i widownia mieszcząca dwieście osób jest kolejnym przedsięwzięciem twórców Fundacji „In Situ” w reaktywacji kina.

Kinoteatr ZDROWIE to nie tylko miejsce oglądania filmów. Będzie kinem studyjnym, przestrzenią wymiany myśli kinematograficznej, warsztatów, wykładów i dyskusji. Stanie się namiastką spotkań festiwalowych, kiedy to częstotliwość seansów, a także ruch w miasteczku znacznie się zagęszcza. Przestrzeń kinoteatru znają już bowiem doskonale bywalcy organizowanego przez „In Situ” festiwalu Hommage à Kieślowski, o którym wspominaliśmy wcześniej.

Widzowie znów zasiądą w fotelach studyjnego kina w Sokołowsku już 29 kwietnia 2017 roku o godz. 19:00.
W repertuarze przeważać będą najlepsze ambitne filmy sezonu, laureaci festiwali w Berlinie, Cannes i w Wenecji oraz inne najintensywniej komentowane tytuły ostatnich kilku miesięcy. Seanse przewidziano na wiosenne i letnie weekendy, by wypełnić piątkowe i sobotnie wieczory ambitnym kinem i dyskusją wokół niego.
Szczegółowy repertuar nowego studyjnego kina repertuarowego jest dobrany przez wrocławskiego animatora kultury, dziennikarza filmowego oraz wiceprezesa Wrocławskiej Fundacji Filmowej Lecha Molińskiego.
Filmem otwarcia będzie „Kwiat wiśni i czerwona fasola” w reżyserii Naomi Kawase, jednej z najciekawszych współczesnych japońskich reżyserek.

Przywrócenie świetności Kinoteatrowi ZDROWIE jest kolejną inicjatywą Fundacji „In Situ”, tworzącej z miasteczka przestrzeń sztuki.

Poniżej migawka wspaniałych osób związanych z kinematografią, spotkanych podczas festiwalu w Sokołowsku.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment