“Razem na powiaty”

Kamiennogórscy policjanci Referatu Ruchu Drogowego wraz ze swoimi kolegami z powiatów ościennych 06 i 08 marca br. uczestniczyli w przeprowadzonych na drogach naszego powiatu akcji pod kryptonimem „Razem na powiaty”. Funkcjonariusze dbając o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg skontrolowali 114 kierujących pojazdami i nałożyli na nich 78 mandatów karnych.

Funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji z Jeleniej Góry i Komendy Miejskiej Policji z Wałbrzycha oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji z Jawora w dniach 06 i 08 marca 2018 roku uczestniczyli w zorganizowanej akcji pod kryptonimem „Razem na powiaty”.

Policjanci w trakcie trwającej akcji egzekwowaniu od wszystkich uczestników ruchu drogowego stosowania się do obowiązujących przepisów, w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania stosowania się do przepisów o zachowaniu wobec pieszych oraz niewłaściwych zachowań pieszych na drogach.

W trakcie dwóch dni policjanci skontrolowali 114 kierujących pojazdami, nałożyli na nich 78 mandatów karnych, na pieszych 3 mandaty karne, zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Do służby wykorzystano nieoznakowane radiowozy z videorejestratorami oraz pojazdy oznakowane Policji. Planowane akcje mają charakter kaskadowy.

Źródło:
kamienna-gora.policja.gov.pl
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Share

Zobacz inne

Leave a Comment