Rajd Arado 2017 – Bolków

Informujemy, iż w ramach zbliżającego się Rajdu Arado, który ruszy już 28 kwietnia 2017 roku, jednym z miejsc realizacji tego wydarzenia będzie miasto Bolków.

Dnia 1 maja 2017 roku w Bolkowie odbędzie się prezentacja pojazdów uczestniczących w Rajdzie i widowisko historyczne „Orły w Bolkenhein”.
Bolków już po raz drugi włączył się w realizację Rajdu Arado w związku z czym część trzeciego dnia wydarzenia jego uczestnicy spędzą właśnie w tym mieście. Zaplanowane tego dnia widowisko stanowić będzie odwołanie do autentycznych zdarzeń powiązanych z wkraczaniem do dolnośląskich miast jednostek 2. Armii Wojska Polskiego. Napotkany niespodziewanie opór wycofujących się z Dolnego Śląska jednostek niemieckich doprowadzi do zbrojnej konfrontacji, która zrealizowana zostanie w formie pełnowymiarowego widowiska batalistycznego.

W widowisku wezmą udział wszyscy uczestnicy Rajdu w liczbie około 100 osób oraz wszystkie biorące udział w przedsięwzięciu, historyczne pojazdy wojskowe.

W prezentacji wezmą udział wszystkie pojazdy uczestniczące w Rajdzie. Prezentacja uzupełniona zostanie komentarzem historycznym w wykonaniu doktora nauk humanistycznych, specjalność: historia wojskowości.

Zeszłoroczna relacja z inscenizacji w Bolkowie dostępna tutaj.
Wszystkie relacje z wcześniejszych edycji Rajdu Arado dostępne tutaj.
Informacje o Rajdzie Arado 2017 dostępne tutaj.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment