Pucharu Polski w Tchoukballu

Znany już jest plan rozgrywek Pucharu Polski w Tchoukballu, który odbędzie się 19 i 20 listopada w Hali ZS-P przy ulicy Mickiewicza 4. Głównymi punktami wydarzenia będą oficjalne mecze kadr narodowych Polski, Czech i Niemiec.

Turniej rozpocznie się 19 listopada o godz. 9:00. Są to pierwsze tego typu zawody, odbywające się na Dolnym Śląsku. W meczu otwarcia zmierzy się drużyna gospodarzy – ZS-P Lubawka z Tchoukball Lubuskie Nowa Sól. Mecze ekipy z Lubawki zaplanowano również tego samego dnia na godz. 11:20, 12:50, 14:20, 17:45 i 19:15. Zakończenie zawodów zaplanowano w niedzielę na godz. 14:25.

Mecze kadr narodowych zaplanowano zarówno w pierwszym, jak i drugim dniu turnieju. W sobotę o godz. 16:00 na parkiet wyjdą reprezentacje juniorów w meczu Polska – Niemcy a w niedzielę o godz. 12:00 seniorzy w meczu Polska – Czechy.

Kluby, które już potwierdziły obecność na turnieju to m.in. Warsaw Hornets, Ursus Kuźnia Raciborska, Fanta7 SG Urbich (Niemcy), Tchoukball Lubuskie Nowa Sól czy Tchoukball Różanka Podkarpackie.

Patronat nad Pucharem objęły m.in. Ministerstwo Sportu oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Zobacz inne

Leave a Comment