Przywłaszczył pojazd za 150 tys należący do firmy leasingowej

W ramach prowadzonych działań „Bezpieczne wakacje” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze regularnie patrolują miejsca wypoczynku w obrębie lokalnych zbiorników wodnych. W trakcie jednego z takich patroli w Paprotkach policjanci z kamiennogórskiej drogówki zauważyli nieprawidłowo zaparkowany pojazd marki Fiat. W wyniku sprawdzenia samochodu w policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze ustali, że pojazd ten figuruje w bazie SIS (System Informacyjny Schengen), jako utracony z uwagi na jego przywłaszczenie i należy go niezwłocznie zatrzymać, jako dowód w postępowaniu karnym.

34-letni kierowca, podający się za właściciela pojazdu, twierdził, że jest to nieporozumienie i że ma stosowne dokumenty, jednak szybko okazało się, że jest to nieprawdą. W toku dalszych czynności policjanci zabezpieczyli pojazd na policyjnym parkingu, a mężczyznę zatrzymali do wyjaśnienia. 34-latek powinien był kilka lat wcześniej zapłacić firmie leasingowej za pojazd ponad 150 tys. zł, czego nie uczynił. W związku z tym firma powiadomiła organy ścigania o utracie samochodu i przywłaszczeniu go przez 34-latka. Mężczyzna usłyszał również zarzut przywłaszczenia jeszcze jednego pojazdu, za który również nie rozliczył się z firmą leasingową.

Do obu zarzutów mężczyzna się przyznał i zobowiązał jak najszybciej rozliczyć, czego do dzisiaj (poniedziałek, 28 czerwca) nie uczynił. Na chwilę obecną grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło:
asp. Paulina Basta
Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz również

Leave a Reply