Przedszkole w Krzeszowie zaakceptowane przez konserwatora zabytków

Przypominamy, że w ramach ogłoszonego przez Instytucję Pośredniczącą Aglomeracji Wałbrzyskiej naboru na działanie: “Inwestycje w edukację przedszkolną, podstawową i gimnazjalną – ZIT AW (Infrastruktura przedszkolna)” gmina Kamienna Góra złożyła wniosek na budowę przedszkola publicznego w Krzeszowie wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, o czym informowaliśmy w październiku ubiegłego roku.

Projekt nowego przedszkola przewiduje budowę wolnostojącego, dwukondygnacyjnego budynku w centrum Krzeszowa (przy szkole) o powierzchni 715 m2 (wartość netto). Do tej lokalizacji, z końcem ubiegłego roku, zastrzeżenia zgłosił konserwator zabytków. Zgodnie z wytycznymi konserwatora budynek przedszkola miał zostać przesunięty do linii zabudowań przy ul. Brokoffa. Zmianie miał zostać poddany również projekt wyglądu budynku, przede wszystkim dach, który powinien być dwuspadowy (powyżej pierwsza wizualizacja projektu).

Wójt Gminy Kamienna Góra spotkał się z projektantem przedszkola, który zaprezentował ostateczną koncepcję po wprowadzonych zmianach. Wytyczne zostały uwzględnione w nowym projekcie i został on wstępnie zaakceptowany przez konserwatora zabytków.

Przypominamy, że w naborze ogłoszonym przez IPAW złożonych zostało łącznie 8 wniosków na łączną kwotę dofinansowania przekraczającą 25 mln zł. Do rozdania jest zaledwie 6,5 mln zł.

W przypadku realizacji tej inwestycji dotychczasowy budynek przedszkola zaadaptowany zostanie na żłobek gminny.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment