Prapremiera kryminału „Imię Pani. Cisza”

Prapremiera kolejnego kryminału retro Krzysztofa Koziołka pod tytułem Imię Pani. Cisza odbędzie się w piątek 22 października 2021 roku o godz. 17 w Centrum Kultury w Kamiennej Górze (ul. Kościuszki 4). Nie mogło zresztą być inaczej, jako że ta część serii przygód komisarza kryminalnego Gustava Dewarta dzieje się w przedwojennej Kamiennej Górze, czyli Landeshut in Schlesien.
Oczywiście podczas uroczystej prapremiery będzie można nabyć książkę, po czym kilka dni później Imię Pani. Cisza trafi do księgarń w całej Polsce.
Tak więc jeszcze tylko kilka dni cierpliwości i będziecie mogli zaspokoić ciekawość i dowiedzieć się, co takiego Dewart wykombinował tym razem.

Imię Pani. Cisza (opis fabuły z okładki)
10 sierpnia 1936 roku. Komisarz kryminalny Gustav Dewart wysiada z pociągu na stacji kolejowej w Landeshut in Schlesien (Kamiennej Górze) z duszą na ramieniu. Zignorowanie rozkazu powrotu do macierzystej jednostki oznacza bowiem dla niego same kłopoty. Tym większe, że jego obecność w mieście jest nie na rękę kreisleiterowi Heinrichowi Kühnowi oraz komendantowi miejscowej policji Oswaldowi Beerowi. Zrobią oni wszystko, aby pozbyć się znienawidzonego komisarza.
Dewart zdaje sobie sprawę, że wsadza głowę w paszczę lwa, ale wie też, że nie ma innego wyjścia, jeśli chce pomóc dwóm przyjaciołom – starszemu asystentowi kryminalnemu Robertowi Czekale oraz komendantowi miejscowej żandarmerii Felixowi Walslebenowi – którzy za jego przyczyną wpadli w śmiertelne tarapaty.
Komisarz kryminalny szybko orientuje się, że zwycięstwo z dużo liczniejszym i potężniejszym przeciwnikiem jest możliwe tylko wówczas, jeśli gra się z nim jego kartami. Dociera też do niego, że aby uwolnić przyjaciół, będzie musiał dokonać największej wolty w historii Landeshut.

Zapraszamy również do naszego reportażu z prapremiery “Imię Pani. Misja”.

Zobacz inne

Leave a Comment