Pożegnali ks. Zbigniewa Jagielskiego

W sobotę 28 listopada 2020 roku w Marciszowie odbyły się uroczystości pogrzebowe śp. ks. kanonika Zbigniewa Jagielskiego. Przypominamy, że wieloletni proboszcz parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Marciszowie zmarł 25 listopada br. w wieku 61 lat.

Przed Mszą świętą pogrzebową odbyły się oficjalne przemówienia. W ostatnim pożegnaniu zmarłego proboszcza, przy strażackiej asyście honorowej, udział wzięła rodzina, najbliżsi, mieszkańcy gminy Marciszów, duchowni i władze samorządowe. Mszy świętej pogrzebowej przewodniczył Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski.

– Przez 24 lata sprawowania swojej posługi w Marciszowie i Pastewniku ksiądz Zbigniew dał się poznać jako dobry gospodarz […]. Nie odmawiał nam posługi i uczestniczył w uroczystościach organizowanych przez samorząd, a poprzez swoją osobliwą skromność nie chciał nigdy zasiadać w pierwszych rzędach. Był powszechnie lubiany i szanowany. Popierał i wspierał działania podejmowane przez samorząd […].  Jako wójt Gminy Marciszów czuję się w obowiązku pożegnać dziś księdza proboszcza Zbigniewa Jagielskiego, czynię to zarówno w imieniu samorządu terytorialnego, ale także jako przedstawiciel społeczności lokalnej i Rady Parafialnej. Osobiście zaś, żegnam dziś mojego przyjaciela. Zbyszku. Nie zapomnę tego, że to Ty w moich osobistych chwilach cierpienia, jako pierwszy przybyłeś mi z pomocą […]. Dziękuję Ci za to. Żegnaj Przyjacielu – powiedział wójt Wiesław Cepielik podczas pożegnania.

Ksiądz Zbigniew Jagielski urodził się 18 marca 1959 roku we Wrocławiu. Święcenia prezbiteratu przyjął 1 czerwca 1985 roku we Wrocławiu. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: św. Piotra i Pawła w Dusznikach Zdroju, św. Józefa Oblubieńca w Wałbrzychu oraz Świętej Trójcy w Jedlinie Zdroju. W 1996 roku objął urząd proboszcza w parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Marciszowie. Pełnił funkcję ojca duchownego dekanatu Kamienna Góra Wschód.

Zobacz inne

Leave a Comment