Posiadał susz tytoniowy bez skarbowych znaków akcyzy

Policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego suszu tytoniowego bez skarbowych znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 260 kg suszu. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 130 tysięcy złotych. Teraz mężczyzna za ten czyn odpowie przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego w związku z posiadaniem przez suszu tytoniowego bez skarbowych znaków akcyzy.

Policjanci prowadząc czynności w tej sprawie  uzyskali informację, że 52-latek najprawdopodobniej posiada w domu tytoń bez skarbowych znaków akcyzy. Informację tę wkrótce potwierdzili. Okazało się, że  w pomieszczeniu gospodarczym należącym do  zatrzymanego znajdują się  worki z zawartością suszu tytoniowego  bez znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 260 kg suszu. Wstępnie straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 130 tysięcy złotych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał trafić. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie  przed sądem.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment