Półmaraton Górski „Z flagą na Trójgarbie”

Półmaraton Górski „Z flagą na Trójgarbie” to cykliczna impreza biegowa organizowana na przemian przez dwie partnerskie Gminy: Czarny Bór i Stare Bogaczowice, wykorzystując potencjał przyrodniczo-turystyczno-sportowy drzemiący w Górze Trójgarb, która łączy nierozerwalnie te tereny. Tegoroczna edycja ze względu na panujące w maju obostrzenia sanitarne odbędzie się jesienią. Wierzymy, że fauna górskich terenów zachwyci tysiącem barw, a rześka pogoda nie odstraszy biegowych wyjadaczy”.
Impreza biegowa odbędzie się już po raz szósty. Zaplanowany termin to sobota – 23 października 2021 roku. Półmaraton z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy, chociażby liczba zawodników, która w ubiegłym roku przekroczyła 200. Rywalizacja odbywa się w kilku kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn na dystansach ok. 10 i 21 km.

Trasa imprezy będzie tym atrakcyjniejsza, że nie tylko przebiega przez Masyw Trójgarbu, ale u podnóża powstałej w 2018 r. Wieży Widokowej, która od momentu otwarcia podbiła serca turystów z całej Polski.
Już w sobotę – 23 października miłośnicy biegów górskich, początkujący amatorzy sportowej aktywności i wreszcie profesjonalni zawodnicy, dla których bieganie to podstawa egzystencji pojawią się na starcie w Witkowie.
Miło nam poinformować, że Patronat Honorowy nad naszą imprezą objął Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Nad unikatowymi medalami dla zawodników pracuje mieszkanka naszej gminy. O nawodnienie podczas zawodów zadba Staropolanka. Biblioteka+ Centrum Kultury w Czarnym Borze – współorganizator imprezy otrzymała dofinansowanie na organizację imprezy sportowej z Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park.
Serdecznie dziękujemy za otrzymane wsparcie!
Gmina Czarny Bór i Biblioteka+ Centrum Kultury nie zwalniają tempa przy organizacji zawodów.

Cały czas dbamy o to, aby Półmaraton Z flagą na Trójgarbie i Górska Dycha dostarczyły zawodnikom i kibicom niezapominanych sportowych emocji. Podejmujemy rozmowy z lokalnymi podmiotami i firmami, które mogłyby wesprzeć organizacyjnie imprezę. Tak, by wybrzmiał jej nie tylko sportowy charakter, ale także, aby promować regionalność i unikatowość terenu, na jakim te zawody są organizowane – podkreślają organizatorzy.

Jeszcze możesz się zapisać pod linkiem: https://zapisy.ultimasport.pl/710

Zobacz inne

Leave a Comment