Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Szybka reakcja i spostrzegawczość policjanta wydziału kryminalnego, wracającego po służbie do domu, zakończyła niebezpieczną podróż pijanego kierowcy na terenie Kamiennej Góry. 40-letni kierowca, który tzw. zygzakiem jeździł ulicami miasta, miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Prawo jazdy już stracił, grozi mu także kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu po godzinie 22. Policjant wydziału kryminalnego, który po służbie jechał ulicą Papieża Jana Pawła II w Kamiennej Górze, zauważył pojazd marki VW Touran bez tablic rejestracyjnych. Kierowca jechał całą szerokością jezdni. Przed wjazdem na rondo 40-latek zatrzymał pojazd na środku jezdni. Funkcjonariusz podbiegł i otworzył drzwi. Wówczas kierowca z impetem ruszył w dalszą drogę, narażając funkcjonariusza trzymającego drzwi pojazdu na utratę zdrowia i życia, przejeżdżając kilka metrów. Policjant dla własnego bezpieczeństwa zaprzestał dalszych czynności. Niezwłocznie powiadomił dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji, cały czas jadąc za pojazdem i podając jego aktualne położenie. W pewnym momencie kierowca skręcił w boczną uliczkę, chcąc najprawdopodobniej porzucić pojazd. Kryminalny podbiegł do pojazdu i tym razem udaremnił kierowcy dalszą jazdę. Mężczyzna nie był w stanie logicznie się wypowiedzieć, wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Na miejsce przybyli funkcjonariusze KP w Lubawce udzielając policjantowi wparcia.

40-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut narażenia funkcjonariusza policji na utratę życia i zdrowia. Prokurator Rejonowy w Kamiennej Górze zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego. Teraz za swoje czyny odpowie przed sadem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Źródło:  Komenda Powiatowa Policji w Kamiennej Górze.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment