Policjanci ustalają, czy nietrzeźwa matka stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia 4-letniej córki

Policjanci zatrzymali 42-letnią kobietę, która w stanie nietrzeźwości opiekowała się 4-letnią córką. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 3 promile. Teraz policjanci z Komisariatu Policji w Kowarach sprawdzą czy matka, będąc takim w stanie stanowiła zagrożenie dla życia i zdrowia swojego dziecka. Dziewczynka została przekazana pod opiekę do Domu Dziecka w Jeleniej Górze. Matka została zatrzymana w policyjnym areszcie. O sytuacji zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

26 stycznia br.  około godziny 22.00 policjanci z Kowar pojechali na interwencję do jednego z mieszkań, gdzie według zgłoszenia doszło do awantury oraz przebywa tam małe dziecko.

Policjanci we wskazanym mieszkaniu zastali 42-letnią kobietę i 2 mężczyzn, którzy spożywali alkohol. W mieszkaniu była też 4-letnia dziewczynka, córka 42-latki. Okazało się, że matka była kompletnie pijana. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało ponad 3 promile. Dziecko po przebadaniu przez lekarzy, zostało przekazane pod opiekę do Domu Dziecka w Jeleniej Górze.

42-latka trafiła do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności. O sytuacji  powiadomiony zostanie sąd rodzinny. Obecnie policjanci sprawdzają czy matka sprawując opiekę nad dzieckiem w takim stanie nie stworzyła zagrożenia dla jego życia lub zdrowia. Dziewczynka z uwagi na stan zdrowia wymaga szczególnej opieki.

Źródło:
Policja Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Zobacz inne

Leave a Comment