Policjanci Prewencji zatrzymali poszukiwanego złodzieja

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze w dniu 12 lutego br. zatrzymali sprawcę kradzieży, mającej miejsce w jednym ze sklepów na terenie Kamiennej Góry. Sprawca wszedł do jednego ze sklepów mieszczących się na terenie Kamiennej Góry i okradł jego sprzedawczynię. Został zatrzymany przez policjantów po pościgu.

Policjanci Ogniwa Patrolowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze 12 lutego br. w godzinach popołudniowych otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze sklepów na terenie Kamiennej Góry. Po przybyciu na miejsce zgłoszenia okazało się, iż ofiarą złodzieja padała sprzedawczyni sklepu, gdzie nieznany sprawca pod jej nieuwagę dokonał kradzieży jej portfela z zawartością pieniędzy oraz dokumentów. Po odtworzeniu zapisu rejestru monitoringu wnętrza sklepu, policjanci ustalili rysopis sprawcy kradzieży a następnie rozpoznali osobę jako zatrzymywaną wcześniej przez nich do innych czynności służbowych.

W trakcie patrolu miasta zauważyli przemieszczający się pojazd osobowy posiadającego  tablice rejestracyjne innego powiatu wewnątrz którego zauważyli sprawcę kradzieży portfela. Policjanci niezwłocznie zatrzymali pojazd do kontroli i dokonali ujęcia sprawcy kradzieży. Jak się okazało był nim 21 – letni mieszkaniec Kamiennej Góry, a typowanie policjantów potwierdziło się. Mężczyzna w kieszeni odzieży posiadał resztę skradzionych wcześniej pieniędzy. Ponadto policjanci ustalili, że usiłował dokonać transakcji w innych sklepach skradzioną kobiecie kartą bankomatową jednak z uwagi na jej blokadę nie zrealizował transakcji i ją zniszczył. W trakcie czynności policjanci sprawdzili osobę w systemach informatycznych Policji i okazało się że zatrzymany do kradzieży 21 – latek poszukiwany jest przez wymiar sprawiedliwości do obycia kary pozbawienia wolności wydanym nakazem przez sąd w Żaganiu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Ponadto policjanci na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przeciwko 21 – latkowi udowodnili mu inne kradzieże. Mężczyzna usłyszał również zarzut kradzieży dość sporej sumy pieniędzy z jednego z zakładów wulkanizacyjnych mieszczących się na terenie Kamiennej Góry mającego mieć miejsce pod koniec listopada 2018 roku. Do przedawnionych zarzutów przyznał się opisując szczegółowo sposób popełnianych przestępstw. Za popełnione czyny grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Osoba znana była  policjantom z innych czynów przestępczych popełnianych przez niego przeciwko mieniu na terenie powiatu kamiennogórskiego. Zatrzymany przetransportowany do Zakładu Karnego.

Źródło:
Policja Kamienna Góra
asp.szt. Grzegorz Szewczyk

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment