Podsumowanie akcji “Alkohol i narkotyki”

Podczas poniedziałkowych działań pod nazwą „Alkohol i narkotyki” na terenie powiatu kamiennogórskiego, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, zatrzymali trzech kierujących pod wpływem narkotyków, a także kierującego w stanie upojenia alkoholowego z niechlubnym wynikiem 1,07 mg/l. Lekkomyślne zachowanie mężczyzn, stwarzające bezpośrednie zagrożenie dla nich samych, pasażerów z nimi podróżujących oraz dla innych uczestników ruchu drogowego, wskazuje na ich całkowity brak odpowiedzialności i wyobraźni.

W poniedziałek, 12 lutego na terenie powiatu kamiennogórskiego, trwała policyjna akcja pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, w której trakcie Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości 933 kierujących. Wykonali także testy na obecność narkotyków w organizmie. Niestety w ciągu tej jednej doby, nie obeszło się bez zatrzymania kierujących pod wpływem narkotyków i alkoholu. Zatrzymano także 3 prawa jazdy.

Już przed godziną 7 na terenie Marciszowa policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, zatrzymali kierującego pojazdem marki Volkswagen, 53-letniego mieszkańca pow. wieluńskiego, który w wydychanym powietrzu miał ponad dwa promile alkoholu.

Natomiast patrol Komisariatu Policji w Lubawce na terenie gminy Kamienna Góra, podczas kontroli drogowej ujawnił kierującego pojazdem marki Volkswagen, 20-letniego mieszkańca pow. kamiennogórskiego, który prowadził pojazd, będąc pod działaniem środka odurzającego. Wykonany przez mundurowych tester, wykazał obecność amfetaminy w jego organizmie.

Kolejno policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, na terenie gminy Kamienna Góra, zatrzymali kierującego pojazdem marki Peugeot, 19-letniego mieszkańca pow. kamiennogórskiego, którego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków. Wykonany tester potwierdził przypuszczenia policjantów i obecność amfetaminy w organizmie mężczyzny.

Zamiarów kierującego samochodem marki Audi, 24-letniego mieszkańca pow. kamiennogórskiego, zatrzymanego przez funkcjonariuszy Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, na terenie miasta Kamienna Góra, nie ostudził posiadany w przeszłości zakaz prowadzenia pojazdów. Przeprowadzony test wykazał obecność narkotyków w jego organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy, będą musieli stawić czoła konsekwencjom prawnym swojego zachowania.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne