Podinspektor Mariusz Rusiecki Komendantem Powiatowym Policji w Kamiennej Górze

W Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze odbyła się dziś (wtorek, 19 marca) uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Paweł Półtorzycki powierzył kierownictwo kamiennogórskiej jednostki podinspektorowi Mariuszowi Rusieckiemu.

Podinspektor Mariusz Rusiecki w 1998 roku rozpoczął swoją służbę jako funkcjonariusz w Izbie Celnej, gdzie pracował przez 6 lat. Następnie w roku 2004 rozpoczął służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, gdzie przez większość swojej kariery zawodowej związany był z Wydziałem Kryminalnym, najpierw jako detektyw Wydziału Kryminalnego a od 2010 roku Specjalista Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego. W roku 2013 został Zastępcą Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, a dwa lata później Naczelnikiem tego Wydziału. W 2022 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kamiennej Górze. Podinspektora Mariusza Rusieckiego w roku 2017 odznaczono brązową odznaką zasłużonego policjanta, a także w 2023 roku srebrnym medalem za długoletnią służbę.

Uroczystość odbyła się zgodnie z ceremoniałem policyjnym i rozpoczęta została od złożenia meldunku nadinspektorowi Pawłowi Półtorzyckiemu przez dowódcę uroczystości komisarza Rafała Przychockiego. Następnie lektor odczytał wyciąg z rozkazu personalnego Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, a podinspektor Mariusz Rusiecki przywitał się ze sztandarem Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze oraz złożył meldunek o gotowości do objęcia powierzonego stanowiska nadinspektorowi Pawłowi Półtorzyckiemu.

Całość uroczystej zbiórki zakończyła się krótkimi przemówieniami zaproszonych gości m.in. samorządowców oraz zaprzyjaźnionych służb. Głos zabrał również świeżo upieczony Komendant Powiatowy Policji w Kamiennej Górze, który wyraził nadzieję na kolejne lata owocnej współpracy. Na koniec Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu pogratulował podinspektorowi Mariuszowi Rusieckiemu awansu i życzył powodzenia w zarządzaniu Komendą Powiatową Policji w Kamiennej Górze.

Źródło: KPP Kamienna Góra.
Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne