Wjechał do rzeki Zadrna

Dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu osobowego Seat, który w niedzielę, 18 kwietnia wjechał do rzeki Zadrna przy ul. Tadeusza Kościuszki w Kamiennej Górze.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia natychmiast podjęto działania polegające na wydobyciu kierowcy z zanurzonego w wodzie pojazdu. Ponieważ każda chwila była cenna, zdecydowano o odstąpieniu od zasad potocznie uważanych za bezpieczne, aby ratować ludzkie życie. Kierowcy i pasażerów nie było w samochodzie. Policjanci wspólnie ze strażakami przeszukali dokładnie pojazd i koryto rzeki. Po chwili zgłosił się kierujący pojazdem. Stwierdził, że jechał sam. Po przebadaniu okazało się, że ma 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Aktualizacja
Z kolejnych ustaleń wynika, że w chwili zdarzenia w samochodzie podróżował również 16-letni pasażer, który oddalił się z miejsca zdarzenia. Ponieważ kierowca nadal się nie przyznaje, że prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, a alkohol spożył po zdarzeniu, został zatrzymany do wyjaśnienia.
W skutek wyziębienia organizmu policjantowi biorącemu udział w akcji udzielona została pomoc medyczna.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment