Paraluzja w CK Kamienna Góra

Centrum Kultury w Kamiennej Górze zaprasza na koncert duetu Paraluzja, który odbędzie się 25 lutego 2017 roku o godz. 18:00. Wstęp 10 zł.

Duet Paraluzja, to projekt wymykający się z ram muzycznych, z którymi mamy dziś do czynienia. Aga Radziejewska (śpiew) oraz Bartek Drak (gitara i looper) do każdego występu podchodzą z takim samym przejęciem i zaangażowaniem. Rutynowość i odtwórczość zastępują z powodzeniem spontanicznością i
ekspresją- wszystko dzięki śmiałym zabiegom improwizacyjnym. Styl muzyczny traktują jako środek wyrazu, dzięki czemu budują zaskakujące przestrzenie dźwiękowe splatające się z bogatą warstwą tekstową. Nie bez powodu koncerty duetu Paraluzja porównywane są często ze spektaklem teatralnym, choć tak naprawdę szczerość twórcza duetu nie ma nic wspólnego z aktorską odtwórczością. Oni sami mówią, że tworzą muzykę ilustracyjną, bowiem to obraz – choćby abstrakcyjny – jest fundamentem ich twórczości. Dźwiękonaśladownictwo Agi oraz niekonwencjonalne użycie gitary akustycznej i loopera przez Bartka to narzędzia, dzięki którym Paraluzja żongluje emocjami swoimi jak i słuchacza.
Duet Paraluzja ma za sobą występ dla Programu Trzeciego Polskiego Radia, sukcesy na festiwalach oraz koncerty na terenie całego kraju.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment