Okolica – Western City

Western City to Miasto Prawdziwych Kowbojów w Ściegnach koło Karpacza.

To kolejne z atrakcyjnych turystycznie miejsc w naszym regionie. Jego atrakcyjność polega nie tylko na specyfice tego miejsca, na oryginalności tej formy rozrywki, lecz przede wszystkim na niepowtarzalności gwarantowanych gościom przeżyć. Każdy może tutaj przenieść się w czasie do świata szeryfów, rewolwerowców i poszukiwaczy złota. Przekraczając bramę Western City odkrywamy Dziki Zachód.

Western City powstało w 1998 r., 4 lipca, w rocznicę Amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, właściciel i Szeryf miasta – Jerzy Pokój strzałem w powietrze oficjalnie otworzył Western City dla świata. Miasteczko ma powierzchnię ok. 65 hektarów, większą część z tego stanowią rozlegle pastwiska dla bydła i koni.
Western City to osadzony w westernowym klimacie park rozrywki, kowbojskie miasteczko, którego drewniane budynki są ściśle wzorowane na zabudowaniach z Dzikiego Zachodu. W centrum miasta znajduje się Saloon, w którym oczywiście możemy się napić „wody ognistej”, jak również zjeść kowbojski posiłek przyrządzony przez saloonowe dziewczęta. Znajdziemy tu również biuro Szeryfa, który strzeże prawa i porządku, Western Press, Sklep Kolonialny, Pocztę. Stojący w pobliżu Saloonu Bank często pada ofiarą napadów żądnych złota rewolwerowców z bandy Morgana, którzy usiłują pokonać szeryfa i przechwycić wielką dostawę złota.

W Western City odbywają się również poważne imprezy. W poniższej galerii mamy możliwość obserwacji turnieju Working Cow Horse, jaki odbył się 03.08.2013 roku na XII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Western i Rodeo. Working Cow Horse to jedna z konkurencji ukazujących doskonałą współpracę konia z jeźdźcem podczas pracy z bydłem. Jeździec ma za zadanie utrzymać cielaka przez określony czas w wyznaczonym miejscu, następnie wymusić jego bieg wzdłuż areny oraz min. jeden zwrot.

Share

Zobacz inne

One Thought to “Okolica – Western City”

  1. […] iż w dniach 16-17 lipca 2016 roku w miasteczku Western City odbędzie się trzecia edycja Bull Riding, imprezy w ujeżdżaniu kilkutonowych […]

Leave a Comment