Ojciec spał, a syn w tym czasie korzystał z jego karty płatniczej. Posłużył się nią 54 razy

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który 54 razy posłużył się kartą płatniczą należącą do ojca. Mężczyzna płacił nią za zakupy. Do przestępstwa doszło w okresie kwiecień – maj br. Korzystał z niej w czasie, kiedy ojciec spał, a następnie odkładał ją w to samo miejsce. Pokrzywdzony poniesione straty oszacował na około 5 tysięcy złotych. Teraz grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Kowar ustalili, a następnie  zatrzymali 38-letniego  mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego  o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latek w okresie kwiecień – maj br. posłużył się 54 razy kartą płatniczą należącą do ojca. Mężczyzna korzystał z niej podczas snu ojca, płacił nią za różne zakupy, a następnie odkładał  w to samo miejsce. Ojciec o tym, że zniknęły mu pieniądze z konta zorientował się dopiero po 2 miesiącach, gdy otrzymał wyciąg z banku. Mężczyzna był bardzo zdziwiony, gdyż z kartą się nie rozstawał. Poniesione straty oszacował na około 5 tysięcy złotych.

Pokrzywdzony kiedy zorientował się, że ktoś wykorzystał jego kartę zawiadomił o tym policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie, na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy monitoringu wytypowali i zatrzymali 38-latka jako podejrzewanego o te czyny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.  Teraz odpowie on za kradzież z włamaniem, za co  grozić mu  może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Policja Jelenia Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment