Nocne zwiedzanie w Arado

Dnia 25 lutego 2017 roku w kamiennogórskich podziemiach Arado odbyła się zapowiadana wcześniej kolejna edycja Nocnego zwiedzania, inscenizacji historyczno-edukacyjnej, ukazującej tragizm II wojny światowej.

II wojna światowa ma się ku końcowi. Wszyscy dygnitarze i członkowie partii NSDAP krzyczący hasła o ostatecznym zwycięstwie decydują się na ucieczkę. Klęska Tysiącletniej Rzeszy nadeszła po niespełna 12 latach, nadszedł gorzki czas zapłaty…

Osoby biorące udział w Nocnym zwiedzaniu mieli okazję wcielić się w jedną ze stron konfliktu, będąc u boku rekonstruktorów, brali czynny udział w odtwarzanych scenach. Przeżyły prawdziwe oblężenie, zobaczyły szpital polowy i stanęły oko w oko z marszałkiem Rzeszy.
Podczas wydarzenia użyta została historyczna broń hukowa, a cała inscenizacja zakończyła się efektowną strzelaniną na Górze Parkowej.

Podczas nocnej inscenizacji historycznej udział wzięły grupy rekonstrukcyjne z Polski i Czech.

Organizator był mile zaskoczony zainteresowaniem i samą liczbą zwiedzających. Podczas wydarzenia każda z grup zwiedzających była zapełniona do ostatniego biletu.

Zapraszamy do poniższej galerii prezentującej niepowtarzalny klimat, o jaki postarali się organizatorzy wydarzenia.

Zobacz inne

Leave a Comment