Nietrzeźwy kierujący bez uprawnień ucieczkę zakończył w rowie

W ubiegły weekend policjanci z Lubawki otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który ma poruszać się samochodem po jednej ze wsi na terenie powiatu kamiennogórskiego.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zauważyli wskazany pojazd, który na ich widok zaczął przyspieszać. Policjanci niezwłocznie włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne, podjęli pościg. Mężczyzna nie reagował na sygnały. Pościg przeniósł się na drogę gruntową, gdzie po kilkuset metrach kierujący stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją jazdę w rowie melioracyjnym.

Sprawca ucieczki nie zamierzał poddać się bez walki. Policjanci zmuszeni byli użyć wobec niego siły fizycznej oraz ręcznego miotacza gazu pieprzowego. Dopiero te środki przymusu bezpośredniego ostudziły zachowanie mężczyzny.

W toku dalszych czynności funkcjonariusze dokonali badania stanu trzeźwości mężczyzny, który wydmuchał prawie 2 promile. Przyznał, że oprócz alkoholu zdarza mu się zapalić marihuanę. Okazało się również, że nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

31-letni mieszkaniec powiatu kamiennogórskiego został zatrzymany, pobrano mu krew do badań, celem potwierdzenia stężenia alkoholu oraz zawartości innych środków.

Teraz za popełnione przestępstwa może grozić mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kamienna Góra, sierż. Katarzyna Trzepak-Balicka.

Więcej komunikatów w kategorii Policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment