Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Dnia 1 kwietnia 2018 roku przypada Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego (Wielkanoc).

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające misterium paschalne Jezusa Chrystusa: jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Tego dnia katolicy, po porannej mszy rezurekcyjnej, zasiadają do wspólnego biesiadowania, podczas którego cieszą się obietnicą jaką niesie ze sobą zmartwychwstanie bożego syna. Poranną Mszę rezurekcyjną poprzedza uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem wyniesionym z grobu Pana Jezusa dla podkreślenia tajemnicy, że ten sam zmartwychwstały Chrystus jest obecny pod postaciami eucharystycznymi. Po nabożeństwie wierni udają się na Wielkanocne śniadanie.

Tego dnia o godz. 6:00 również w miejscowości Czadrów po raz kolejny wierni zebrali się przy kapliczce Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, skąd ruszyła procesja rezurekcyjna do kościoła pw. Maksymiliana Kolbe.

Dzisiejsze wydarzenie miało również radosny charakter z innego powodu. Na czole procesji niesiono nowy krzyż liturgiczny, który został zakupiony przez parafian ze składek, dzięki oszczędnemu gospodarowaniu wydatków na kwiaty i sprzątanie kościoła. Podczas Mszy św. krzyż został uroczyście poświęcony.

Dzisiejsza procesja odbyła się po raz drugi. Inicjatorem tradycji organizowania procesji w Czadrowie jest Ks. Wikary Jarosław Górecki.Share

Zobacz inne

Leave a Comment