Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że jest pod wpływem alkoholu

Policjanci kamiennogórskiej „drogówki” w dn. 06 lipca br. na terenie gminy Kamienna Góra, w wyniku pościgu zatrzymali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało 27 – latek prowadził pojazd znajdując się w stanie nietrzeźwości.

W dniu 6 lipca br. na terenie gminy Kamienna Góra funkcjonariusze Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze, w trakcie wykonywanych zadań służbowych dot. pomiaru prędkości, zauważyli pojazd Ford Mondeo, którego kierujący zdecydowanie przekroczył dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość.

Mimo wydawanych przez policjantów widocznych znaków do zatrzymania się kierujący zatrzymał auto, nawrócił i zaczął uciekać. Policjanci w wyniku sprawnie podjętego pościgu, zatrzymali 27 – latka, który po wstępnych czynnościach, okazał się być nietrzeźwy, mając prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pojazd został przekazany osobie wskazanej przez kierującego, a jemu samemu zostało wystawione wezwanie do osobistego stawiennictwa w Komendzie Policji w Kamiennej Górze, celem wykonania z nim czynności procesowych w tej sprawie.

Mężczyźnie grozi teraz do 2 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, natomiast według obowiązujących od 1 czerwca 2017 roku zmian w przepisach kierowca, który świadomie zmusi funkcjonariuszy do pościgu i nie zatrzyma się mimo wydawanych mu poleceń w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5. Oprócz tego, sąd obligatoryjnie wyda w takim przypadku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres mogący sięgnąć nawet 15 lat.

Na chwilę obecną o karze łącznej dla 27 – latka zadecyduje sąd.

Źródło: Policja Kamienna Góra

Więcej policyjnych komunikatów prasowych w tagach policja.

Share

Zobacz inne

Leave a Comment