Narodowe Czytanie w Kamiennej Górze

W dniu 7 września 2019 roku o godz. 11:00 przy skwerze im. Langhansa w Kamiennej Górze odbędzie się akcja Narodowe Czytanie. Szczegóły wydarzenia dostępne są na załączonym plakacie.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa. W 2016 roku Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli Narodowe Czytanie „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza w warszawskim Ogrodzie Saskim. Przez ponad 11 godzin powieść Sienkiewicza czytali znani aktorzy. W całej Polsce i za granicą „Quo vadis” czytano w ponad 2200 miejscach. W roku 2017 odbyło się Narodowe Czytanie “Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.

Share

Zobacz również

One Thought to “Narodowe Czytanie w Kamiennej Górze”

  1. […] 2019 Najnowsze artykułyŚwięto Powiatu Kamiennogórskiego – wideoNarodowe Czytanie w Kamiennej GórzeProgram 9. edycji Festiwalu Hommage À Kieślowski26-latek okazał policjantom dowód rejestracyjny […]

Dodaj komentarz