Najistotniejsze kwestie związane z wyborem odpowiedniego materaca piankowego

Materace piankowe są niezwykle wygodne. Postaw na komfortowy i spokojny sen!
Wybór materaca piankowego – mit, z którym trzeba się rozprawić raz na zawsze

Kiedyś materace piankowe były uznawane za produkty z najniższej półki – postrzegano je jako tanie i mało wydajne. Ówczesne konstrukcje szybko się odkształcały i były stosowane głównie w roli tymczasowego rozwiązania dla dzieci, które można było wymienić, jak tylko pociecha podrosła.

Taki obraz dotyczy jednak czasów przed XXI wiekiem, zanim ten segment rynku zdołał się na dobre rozwinąć – zarówno za granicą, jak i w Polsce. Dziś materace piankowe wykonywane są z najwytrzymalszych materiałów, posiadają okresy gwarancyjne trwające nawet kilkanaście lat, dodatkowo oferując niezwykłą wygodę. Często są to materace, które uplasowały się w segmencie premium, w którym konkurencja jest szczególnie ostra.

Materace piankowe od lat służą do poprawy jakości snu nie tylko dzieci – często spotkamy wśród nich także materace medyczne i pełnowymiarowe materace dla dorosłych. Dziś nie należy się obawiać zakupu produktu tego typu. Taka decyzja może okazać się świetna, o ile odpowiednio podejdziemy do tej sprawy. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przewodnikiem, który ułatwi wybór dobrego materaca piankowego.

Najważniejsze kwestie przy wyborze materaca piankowego

W pierwszej kolejności należy sprawdzić wymiary ramy naszego łóżka. Jeśli nie mamy jeszcze wybranej konstrukcji, pamiętajmy o tym, żeby dla dwóch osób wybierać materace powyżej 140 cm x 200 cm. W przypadku materaca dla jednej osoby dobrze sprawdzi się rozmiar 90 cm x 200 cm – to prawdopodobnie najczęściej spotykany wymiar ram dla łóżek.

Materace piankowe dzielą się na kilka podtypów. Oto najważniejsze z nich:

  • Materac nawierzchniowy – wykorzystuje się go do poprawy wygody innego materaca  – po prostu nakładamy go na posiadany już model.
  • Materac dla dziecka – przeważnie mniejszy od pełnowymiarowych materacy, musi być dwustronny.
  • Materac hybrydowy – to modele o mieszanej konstrukcji, które charakteryzują się niezwykłą wygodą. Nie są to jednak w pełni piankowe materace – pianka to tylko jeden z ich elementów. Produkty z tej kategorii są dość drogie.
  • Materac medyczny – posiadający certyfikaty, które potwierdzają działanie prozdrowotne.

W trakcie wyboru należy wziąć pod uwagę wiele różnych kwestii – twardość materaca, właściwości antyalergiczne i wykorzystane technologie. Równie ważna jest długość okresu gwarancyjnego oraz sam producent materaca.

Kilka przykładów świetnych materacy piankowych od renomowanych producentów

Na sam początek materac Rock And Roll od marki Hilding. Jest on dostępny w wielu różnych rozmiarach i dwóch twardościach – średniej i średnio-twardej. Okres gwarancji wynosi aż 15 lat, ponadto materac jest antyalergiczny i wykonany ze świetnej jakości pianki wysokoelastycznej. Dzięki temu higiena stoi na najwyższym poziomie. To produkt wysokiej klasy, który będzie doskonałym wyborem dla młodszego i starszego dziecka, a także dla dorosłej osoby o niskiej wadze. Cena za najmniejszy wariant to koło 1 000 złotych.

Kolejny przykład to materac Sembella Enduro. Jest on dostępny w kilku wymiarach, ma 5-letni okres gwarancji. Wykonany jest z pianki poliuretanowej, co zapewnia doskonałą higienę użytkowania, a w połączeniu z matą kokosową właściwości antyalergiczne. Warto wspomnieć, że materac jest odwracalny. Jego cena to 900 złotych.

Janpol Roma to jeden z ciekawszych materacy lateksowych piankowych, jakie możemy kupić na polskim rynku. Dostępny jest w różnych wymiarach, a jego twardość mieści się w kategorii H1. Okres gwarancji to 7 lat. Janpol Roma wykonany jest z ekologicznych materiałów, które zapewniają odpowiednią wentylację i właściwości antyalergiczne. W zasadzie jedyną wadą jest dość wysoka cena – za najmniejszy wariant zapłacimy prawie 2 800 złotych.

Zobacz inne

Leave a Comment